• Cavs Admin

2021-2022 Second Quarter and First Semester Honor Roll

Calhoun Academy is pleased to announce the following students who made the Honor roll for the second quarter and first semester of the 2021-2022 school year.


Honor roll for grades 3-12 will be calculated using the following criteria:

Distinguished: All A’s.

Honor Roll: A’s and B’s only

Congratulations to the following students on their academic achievements for the second quarter:









3rd Grade Distinguished

Ella Carson

Madi Carson

Clara Corbett

Keller Dantzler

AnnaBelle Davis

Junuh Davis

Addy Grace Elmore

Colton Felkel

Paisley Jones

Hunter Kizer

Sara McElrath

Kennedy Moore

Pope Paulling

Trevor Polin

Riley Rickenbaker

Emory Smith

Gregory Smith

Jami Fair Summers

Daisy Thomas


Honor Roll

Hartlyn Davis

Avery Fallaw

Aulden Gulley

Deliah Kittrell

Lucy Cooper Love

Avery Lyons

Araie Martin

Brayden Prickett

Sadie Riley

Kinsey Stowe

Porter Weigle

 

4th Grade Distinguished

Sarah Bull

Faith Chapman

Ellie Culclasure

Elise Dyches

Hadley Evans

Baskin Felder

Ethan Gibbs Perez

Lauren Gramling

Henlee Holeman

Annesly Houck

Corbin Johnson

Savanna Wren Martin

Kate McLauchlin

Carter Proctor

Ali Jayne Rickenbaker

Madison Sanders

Gabriella Stoudemire

Isabella Summers

Haley Winnen

Bradyn Zeigler



Honor Roll

Brogan Preast

Kayli Putnam


 

5th Grade Distinguished

Savannah Blackwell

Mason Durr

Savannah Evans

Sarah Haigler

Kylie Kaszuba

Hallee Lambert

Madelyn McElrath

Cailin Shirer

Walker Stickles

Campbell Strock

Katelyn Weeks

Asa Worley

Cynthia Zhu


Honor Roll

Lila Burkart

Eva Marie Corbett Chance Davis

Sophia Felsher

Mollie Haigler

Eden Jacobs

Heather Reddick


 

6th Grade Distinguished

Anna Briggs Evans

Kyzer Felder

Sarah Fogle

Emily Haigler

Collin Hair

Elizabeth Shay Hane

Hunter Hardison

Davis Hungerpiller

Bratcher Lambert

Hannah Lanham


Honor Roll

Nathan Chavis

Jacob Fogle

Abbi Leedecke

Joseph Lyons

Kaylee Murphy

Cole Robinson

Payton Sanders

Bridge Smith


 

7th Grade Distinguished

Rett Beach

Megan Bozard

Barbara Haigler

Michael Howell

Sherri Lynn Shannon

Ella Jane Stickles

Lila Summers


Honor Roll

Adalynne Fallaw

Asher Ficek

Hollison Smith

Marshall Strickland

Julia Tucker

Eli Waystack

 

8th Grade Distinguished

Dayton Birkland

Denman Birkland

Crews Felder

Molly Catherine Hane

Malachi Hanna

Roy Hungerpiller

Natalie Grace Porth

Weathers Smith

Will Strock

Austin Summers

Cooper Taylor

Cecil Robert Thornton

Layla Walker


Honor Roll

Brody Durr

Jane Reed Holeman

Chapel Hollingsworth

Connor Riley

Cooper Roberts

Chance Spires

Morgan Spradley

Christopher Summers


 

9th Grade Distinguished

Coker Carson

Jacey Dixon

Sydney Haigler

Ryan Lowder

Morgan Myers


Honor Roll

Patterson Arant

Bari Cuttino

Avery Fralick

Jordan Noell

Natalie Quattlebaum

Sarah Roland

AnnaBelle Thompson

Hamp Thornton

Allyson Williams

Avery Worley

 

10th Grade Distinguished

Ross Beach

Seth Burns

Davis Holeman

Gabrielle Jourdain

Reagan Kizer

Will Kizer

Gracin Parler

HB Walling

Jayden Waltz


Honor Roll

Isabella Layton

John Addison Livingston

Sarah Elizabeth McLeod

Ellie Sonne

Sarah Nell Walling

 

11th Grade Distinguished

William Felder

Tallon Hood

Blakley Kingsmore

Sarah Grace Kizer

Natalie Tappy

Jude Walker


Honor Roll

Will Andrews

Avery Beason

Lacey Cornelius

Ashley Crabtree

Ava Cuttino

Turner Fleming

Alexis Hiers

Mackenzie LaCons

Leighton Ott

Mason Polin

Moriah Reed

Kaylee Zeigler


 

12th Grade Distinguished

Bari Arden Arant

Jule Dixon

Mac Felder

Donna Gracyn Fulmer

Jaden Kovach

Margaret Lambert

Adam Lowder

Laurie Ann McGee

Kaylee Shannon

Hunter Summers

Madison Ulmer

Abigail Williams


Honor Roll

Andreas Kokonios

Matt Layton

Ben Ott

Cale Quattlebaum

Ryan Quattlebaum

Kailey Shannon

Jace Shuler

Kade Strickland

Thomas Waystack


 
FIRST SEMESTER HONOR ROLL

3rd Grade Distinguished

Ella Carson

Madi Carson

Clara Corbett

Keller Dantzler

Junuh Davis

Addy Grace Elmore

Colton Felkel

Paisley Jones

Hunter Kizer

Lucy Cooper Love

Araie Martin

Sara McElrath

Kennedy Moore

Pope Paulling

Trevor Polin

Emory Smith

Gregory Smith

Jami Fair Summers

Daisy Thomas


Honor Roll

AnnaBelle Davis

Hartlyn Davis

Avery Fallaw

Aulden Gulley

Deliah Kittrell

Avery Lyons

Brayden Prickett

Riley Rickenbaker

Sadie Riley

Kinsey Stowe

Porter Weigle


 

4th Grade Distinguished

Sarah Bull

Faith Chapman

Ellie Culclasure

Elise Dyches

Hadley Evans

Baskin Felder

Lauren Gramling

Henlee Holeman

Annesly Houck

Corbin Johnson

Savanna Wren Martin

Kate McLauchlin

Carter Proctor

Ali Jayne Rickenbaker

Madison Sanders

Gabriella Stoudemire

Isabella Summers

Haley Winnen

Bradyn Zeigler


Honor Roll

Ethan Gibbs Perez

Brogan Preast

Kayli Putnam


 

5th Grade Distinguished

Savannah Blackwell

Mason Durr

Savannah Evans

Sarah Haigler

Kylie Kaszuba

Hallee Lambert

Madelyn McElrath

Cailin Shirer

Walker Stickles

Campbell Strock

Katelyn Weeks

Asa Worley

Cynthia Zhu


Honor Roll

Lila Burkart

Eva Marie Corbett

Rachel Crider

Trey Crider

Chance Davis

Sophia Felsher

Mack Fowler

Mollie Haigler

Eden Jacobs

Chandler Peagler

Gracie Polin

Heather Reddick


 

6th Grade Distinguished

Nathan Chavis

Anna Briggs Evans

Kyzer Felder

Bratcher Lambert


Honor Roll

Sarah Fogle

Emily Haigler

Collin Hair

Elizabeth Shay Hane

Hunter Hardison

Davis Hungerpiller

Hannah Lanham

Abbi Leedecke

Kaylee Murphy

Cole Robinson

Payton Sanders


 

7th Grade Distinguished

Rett Beach

Megan Bozard

Barbara Haigler

Michael Howell

Sherri Lynn Shannon

Ella Jane Stickles

Lila Summers


Honor Roll

Adalynne Fallaw

Asher Ficek

George Nickel

Hollison Smith

Julia Tucker

Eli Waystack



 

8th Grade Distinguished

Dayton Birkland

Denman Birkland

Crews Felder

Molly Catherine Hane

Malachi Hanna

Natalie Grace Porth

Will Strock

Austin Summers

Cooper Taylor

Cecil Robert Thornton

Layla Walker


Honor Roll

Jane Reed Holeman

Chapel Hollingsworth

Roy Hungerpiller

Cooper Roberts

Weathers Smith

Chance Spires

Morgan Spradley

Christopher Summers


 

9th Grade Distinguished

Coker Carson

Jacey Dixon

Sydney Haigler

Ryan Lowder

Morgan Myers


Honor Roll

Patterson Arant

Bari Cuttino

Avery Fralick

Natalie Quattlebaum

AnnaBelle Thompson

Hamp Thornton

Avery Worley


 

10th Grade Distinguished

Ross Beach

Seth Burns

Gabrielle Jourdain

Will Kizer

Jayden Waltz


Honor Roll

Davis Holeman

Reagan Kizer

Isabella Layton

Gracin Parler

Ellie Sonne

HB Walling


 

11th Grade Distinguished

William Felder

Tallon Hood

Blakley Kingsmore

Sarah Grace Kizer

Natalie Tappy

Jude Walker


Honor Roll

Avery Beason

Lacey Cornelius

Ashley Crabtree

Turner Fleming

Dag Gartman

Alexis Hiers

Leighton Ott

Mason Polin

Moriah Reed


 

12th Grade Distinguished

Bari Arden Arant

Mac Felder

Margaret Lambert

Laurie Ann McGee

Kaylee Shannon

Abigail Williams


Honor Roll

Jule Dixon

Donna Gracyn Fulmer

Andreas Kokonios

Jaden Kovach

Adam Lowder

Ben Ott

Cale Quattlebaum

Kailey Shannon

Jace Shuler

Kade Strickland

Hunter Summers

Madison Ulmer


601 views0 comments